مار صفحه اول تولید مثل

اطلاعات کلی درباره مارها

۱۳۹۸/۲/۱ ۳:۵۶:۲۸

عکس-مار-زرد
مارها دراز ، بی شاخه و خزندگان انعطاف پذیری هستند حدود 2900 گونه از مارها وجود دارد که از این تعداد فقط 375 تا سمی هستند

رژیم غذایی :
مار ها رژیم غذایی مختلفی دارند از جمله موریانه ، جوندگان ، پرندگان ، قورباغه ها ، گوزن کوچک و دیگر خزنگان .
مارها قربانی خود را یک جا می خورد و قادر است که طعمه ای سه برابر قطر سر خود را ببلعد چون فک پایین می تواند از فک بالایی جدا شود . برای نگه داشتن طعمه از فرار کردن ، مارها دندان هایی دارند که که طعمه را در دهان آن ها نگه می دارد .
مار های سمی به طعمه خود زهر تزریق می کنند در حالی که مار با ماهیچه های خود آن را فشار می دهد . آن ها احیتاج ندارند که هروز شکار کنند . آناکوندا و پیتون می توانند تا یک سال بدون غذا ، پس از تغذیه کردن ، زنده بمانند. مار ها اغلب در شب شکار می کنند .

محدوده زیستی :
مارها در سراسر جهان به جز قطب جنوب ، ایسلند ، ایرلند ، گرینلند و نیوزلند یافت می شوند . بیشتر مارها در مناطق گرمسیری یافت می شوند . مار ها در بسیاری از زیستگاه های از جمله در آب ، جنگل ها ، بیابان ها و چمن زارها  زندگی می کنند
عکس-مار

رفتار :
اغلب ، مارها در حالی که زبان خود را تکان می دهند مشاهده شده اند ، آن ها از زبان چنگال مانند خود  برای بوییدن هوا استفاده می کنند .
مارها خون سرد هستند به این معنی که آن ها باید دمای بدن خود را به صورت خارجی به وسیله تابیدن نور خورشید یا رفتن به مناطق سایه دار تنظیم کنند .
مارها در طول زمستان به خواب زمستانی می روند . مارها پوست خود را سه تا شش بار  در سال می ریزند و پوست اندازی می کنند .

تولید مثل :
اکثر گونه های مار تخم می گذارند اما بعضی از گونه ها زنده زا هستند . مارها تخم های خود را در مکان گرمی قرار می دهند .
به جز برخی از گونه های پیتون ، مار نر یا ماده از تخم ها یا فرزندان مراقبت نمی کنند .

مار