مار صفحه اول تولید مثل

چگونه مار را فراری دهیم؟

۱۳۹۸/۲/۱ ۳:۵۶:۲۸

شاه-کبری

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه مار را فراری دهیم یا از ورود آن ها به خانه جلوگیری کنیم در این متن چند راهکار ذکر شده است.

*حیاط را تمیز کنید.
علف های بلند و کوپه ای از علف های هرز و آشغال زیستگاه مناسبی برای موش ها و حشرات است که این اماکن باعث جذب مار ها می شود. اگر این شرایط را در حیاط خانه خود و یا باغ از بین ببرید مار ها به جای دیگری می روند.
تکه های چوب و سنگ و درختچه و درختان افتاده و برگ ها  و پیچک باعث جذب مارها می شود.

*آفت های باغ را از بین ببرید.
مار ها موش کور ، موش ، جیرجیرک و طیف وسیعی از حشرات را می خورند. اگر هر یک از این موجودات را در باغ خود دارید آن ها را از بین ببرید در این صورت منبع غذای مار ها را از بین می برید


*خاک باغچه یا باغ خود را با موادی که تیز و خشن هستند پر کنید.
از برگ های راج (خاس) ، برگ های سوزنی شکل کاج ، تراشه های سنگ ، پوسته تخم مرغ و مواد سخت که خزیدن روی آن سخت است ، استفاده کنید.

برگ راج:
برگ-های-راج

*از بین بردن مناطق مرطوب
مار ها مناطق خنک را دوست دارند. پس جاهایی که ممکن است آب جمع شود یا هوای مرطوب و خنک ایجاد کند را از بین ببرید.درختچه های خود را کوتاه کنید تا به زمین نرسند و برگ های روی زمین را جمع کنید تا نور خورشید بیشتر به آن ها برسد و زمین آن جا خشک شود.

*سوراخ ها ترک های خانه و انباری را بپوشانید.
برای این که از ورود مار ها به داخل خانه جلوگیری کنید قسمت های بیرونی خانه را هر پاییز و بهار برسی کنید. مار ها به خوبی می توانند در سوراخ های تنگ جا شوند پس حتی یه سوراخ کوچک زیر در یا پنجره می تواند راه نفوذ مار ها باشد. درچه ها و راه های آب را هم چک نید و اگر مشکلی داشتند آن را رفع کنید


*به مار های غیرسمی اجازه دهید تا در باغ شما زندگی کنند.
برخی مار های غیرسمی مثل شاه مار، شیر مار، مار خاکستری و مار نیلی ، مار های سمی را می خورند. پس اگر هر کدام از آن ها را در باغ خود مشاهده کردید اجازه دهید تا بمانند. آن ها ممکن است شما را از نیش گزیدگی حفظ کنند.
 
شاه مار:
شاه-مار

شیر مار:
شیر-مار

مار خاکستری:
مار-خاکستری

مار نیلی:
مار-نیلی

منبع:
https://www.thebalance.com/